Taneční obor

Taneční obor poskytuje studentům odborné vzdělání v klasickém, lidovém a moderním tanci. Rozvíjí pohybové možnosti žáka, kreativitu, vnímavost, umělecké cítění a díky klavírnímu doprovodu také muzikálnost a smysl pro rytmus.

Klasický tanec je souhra ladných, koordinovaných a jemných pohybů, vycházejících ze základů baletní techniky.

Současný tanec nabízí taneční techniku M. Graham, J. Limona a variace jazz dance.

Lidový tanec vychází z lidové taneční kultury, krokové vazby jsou přirozené a živé.

Akrobacie rozvíjí obratnost, ohebnost a fyzickou sílu.

Díky směsi těchto rozličných tanečních technik jsou hodiny tance živé a pestré.

Studenti každoročně vystupují v Mahenově divadle, v divadle Barka, v Besedním domě, v Sono Centru a zúčastňují se vzdělávacích programů pro MŠ.

Nejmladší děti (5-6 let) začínají přípravnou taneční výchovou, následuje sedmileté studium I. stupně, čtyřleté studium II. stupně. Koho láska k tanci neopustí, může pokračovat i v dospělosti ve dvouletém studiu pro dospělé.

Naše studentky o tanci napsaly:

„Balet – to je krásný pocit, naučím se spoustu věcí a máme hodnou paní učitelku.“   Kája, 8 let

„Tanec – to je jedna ze tří hedvábných věcí: láska, život, tanec.“  Ella, 8 let

„Balet je zdroj na život,“   Lenka, 9 let

„Tanci bych chtěla vše dát, chci, aby ho každý mohl znát.“   Domča, 9 let

„Balet je život, život je radost.“   Markétka, 9 let

„Tanec pro mě znamená pohyb, eleganci a zábavu zároveň.“   Lucka,10 let

„Životem se můžeš protančit  kam chceš, hlavní je, že můžeš tancovat od narození až do smrti.“   Maruška, 10 let

„Balet to je námaha, ale super zábava.“ Klára, 10 let

„Tanec znamená ladné tělo a vášeň v duši.“  Zuzka, 13 let

„Tanec je pro mě odreagováním, relaxem a zapomenutím na každodenní problémy, společenství super přátel se stejným zájmem.“  Lucie, 15 let

„Tanec mě nabíjí, dělá mě lepší, krásnější, silnější…Svět bez tance je jako svět bez kávy… na nic“   Lucka, 17 let