Klára Veselá

Veselá

Klára Veselá

akordeon

Vystudovala akordeon a zpěv na brněnské konzervatoři a Hudební vědu Masarykovy univerzity.  Klára je nejvíce ovlivněna moravskou hudbou, argentinským tangem a také francouzským šansonem. Zúčastnila se řady mezinárodních a českých akordeonových festivalů, soutěží a workshopů vedených mezinárodními umělci. Klára vydala akordeonové CD Vlnohraní (2012) a další už autorská CD Hrát a zpívat (2017), Delicia (2019) a Hladina (2020). Vydala sbírku skladeb pro malé akordeonisty s názvem Veselý akordeon a Veselý akordeon dětem. Vede hudební kurzy pro děti i dospělé a vytváří originální české akordeonové video školy. S velkým úspěchem se věnuje koncertním aktivitám. Jako host spolupracuje s umělci a kapelami různých žánrů, se kterými koncertovala, nebo natáčela CD. Jako akordeonistka spolupracovala s několika divadly v České republice. Působila na několika hudebních školách (ZUŠ) v Brně i okolí. Jejími lekcemi prošly během posledních 10 let desítky akordeonistů ve věku od 5 – 18 let. Dále vedla několik akordeonových kurzů a seminářů pro dospělé, pro které vytvořila E-book Manuál pro akordeonisty.  Své zkušenosti z praxe vložila do akordeonových skladeb inspirované svými studenty.