O tanečním oboru

TO SONO
TO barka

V tanečních hodinách se snažíme vnímat celkovou osobnost dítěte. U malých dětí zdůrazňujeme hravost, aby je tancování bavilo a chtěly tančit celý život. Tím, že má dítě dostatek příležitostí k pohybu, vytváří si tzv. body maping, poznává své tělo a může ho lépe ovládat. S těmito získanými návyky je připravené zdravě se rozvíjet a přejít k náročnějším technikám klasického, současného a lidového tance.

Klasický tanec je souhra ladných, koordinovaných a jemných pohybů, vycházejících ze základů baletní techniky. Chvíli trvá, než si ho studenti oblíbí, ale když jsou vytrvalí a houževnatí, stane se neodmyslitelnou součástí jejich tanečního života a některé dívky ho rozvíjí dále ve špičkové technice.

Současný tanec se zaměřuje na pohybovou všestrannost a plynulost. Pracujeme s přenášením váhy, švihovými prvky, pády, převaly a točením. Současně se zaměřujeme na taneční divadlo: postoje, gesta, mimiku, taneční expresi. Dáváme prostor imaginaci, která rozvíjí cestu k pohybové akci. Vnímáme tanec spolu, schopnost reagovat jeden na druhého. Zkušenější tanečnice mají možnost vlastní tvorby a sólových performací. Současný tanec nabízí nepřeberné možnosti, tanečnice strhne, a proto se mu věnujeme nejvíce.

Lidový tanec vychází z lidové taneční kultury, krokové vazby jsou přirozené, živelné, často zpíváme a rytmizujeme. V lidovém tanci objevujeme spolupráci, pohyb ve skupině, která se vnímá, rozvíjí prostorové cítění. To vše se projeví v celkovém uvolnění a dobré náladě všech zúčastněných.

Akrobacie rozvíjí obratnost, ohebnost a fyzickou sílu. Akrobatické prvky zapojujeme zvláště v nižších ročnících, kde využíváme také cvičební pomůcky jako např.: obruče, švihadla, overbally.

Tančíme pro publikum:

Naši studenti pravidelně vystupují v Divadle Radost, v Divadle Barka, v Besedním domě a v Semilasse.

Radost z tance rozdávají naši tanečníci v Centru Kociánka, v Domově pro seniory a také ve Stacionáři  Effeta v Brně.

Spolupracujeme mezioborově:

S hudebním a literárně-dramatickým oborem připravujeme vzdělávací programy pro MŠ v Brně.

S výtvarným oborem jsme uvedli celovečerní balet Louskáček.

Získáváme nové podněty:

Navštěvujeme baletní představení v ND Brno a zúčastňujeme se tanečních seminářů s profesionálními umělci u nás ve škole i na mezinárodním festivale ProART.

Spolupracujeme s českou krajanskou školou v Curichu.

Nejmladší děti (5-6 let) začínají přípravnou taneční výchovou, následuje sedmileté studium I. stupně a čtyřleté studium II. stupně.

Přijďte se za námi podívat do divadla nebo se podívejte na videa z našich vystoupení.  Pokud vás naše tvorba zaujme, přihlaste se ZDE na přijímací zkoušky nebo napište: jakubackova@email.cz

Těšíme se na Vás!

ZUSVK_Barkatisk-4729 new
DSC_0714 web