Přijímací řízení pro školní rok 2024/25

Přijímací řízení na školní rok 2024/2025

Nejdříve vyplníte předběžnou přihlášku na webu školy a vyberete si termín talentové přijímací zkoušky.

Ve vámi vybraném termínu se dostavíte k talentové přijímací zkoušce. Další pozvánky nebudeme rozesílat, doporučujeme si vybraný termín poznačit do kalendáře.

Vaše přihláška bude vytištěná a nachystaná k podepsání.

V případě zájmu o studium ve více oborech je nutné vyplnit přihlášku na každý obor zvlášť!

Kapacitu školy stanoví zřizovatel – Jihomoravský kraj, a v žádném případě nesmí být překročena.

Děkujeme za pochopení.

Výše úplaty za vzdělání pro školní rok 2024/2025

Výše kurzovného a pronájmů pro školní rok 2024/2025

Děti před dovršením 7 let věku – narozené po 1. 9. 2017 – přijímáme do přípravné hudební (taneční, výtvarné) výchovy.

Obecné informace

Hudební obor:
Do přípravného studia přijímáme žáky od 5 let, kteří prokážou předpoklady ke vzdělávání, tedy zejména intonační a rytmické schopnosti. Od 7 let věku jsou žáci přijímáni podle výsledku talentové zkoušky do odpovídajícího ročníku základního studia.

Součástí zkoušky je jednoduché rytmické cvičení (zopakovat vytleskaný rytmus), zpěv libovolné písničky a zjištění sluchových a intonačních předpokladů.

Vyučujeme hru na klavír, varhany, cembalo, housle, violu, violoncello, kontrabas, akordeon, kytaru, basovou kytaru, loutnu, bicí, zobcovou flétnu, příčnou flétnu, klarinet, fagot, saxofon, trubku, baskřídlovku, tubu, pozoun, lesní roh, hoboj, cimbál a zpěv. Více informací naleznete zde.

Hudební obor se vyučuje na hlavní budově Palackého 70 a také v Základní škole v Jehnicích, Blanenská 1. V Jehnicích vyučujeme pouze obory: přípravná hudební výchova a zobcová flétna.

Literárně dramatický obor – herectví:
Uchazeči si připraví na talentové zkoušky jeden text podle vlastního výběru (poezii, prózu nebo monolog). Předpokladem pro přijetí jsou komunikační a pohybové schopnosti žáka. Součástí zkoušky je motivační rozhovor. Přijímáme především žáky od 12 let.

Literárně dramatický obor se vyučuje na hlavní budově Palackého 70.

Výtvarný obor:
Přijímáme žáky od 5 let. Doporučujeme přinést domácí výtvarné práce. Součástí zkoušky je výtvarná tvorba (kresba).
Výtvarný obor se vyučuje na pobočce Palackého 146.

Taneční obor:
Přijímáme žáky od 5 let. Předpokladem jsou rytmické a pohybové schopnosti a základní hudební cítění. Přineste si, prosím, cvičební oděv a baletní piškoty nebo ponožky, děkujeme.
Taneční obor se vyučuje na pobočce Palackého 146.

O výsledku přijímacího řízení budete informováni na webových stránkách školy.

Na naší ZUŠ pracují s žáky zkušení pedagogové, kteří často sami aktivně koncertují nebo vyučují i na vyšších typech uměleckých škol. Vzdělávání na ZUŠ probíhá podle odborně stanovených kritérií nastavených v Rámcovém vzdělávacím programu. Jedná se o státem nastavené komplexní studium, poskytující základy vzdělání v jednotlivých uměleckých oborech. Kvalita vzdělávání je ověřena při každoročních postupových zkouškách. Naši nejlepší žáci dosahují vynikajících výsledků v nejrůznějších soutěžích u nás i v zahraničí a jsou přijímáni ke studiu na konzervatoře a střední umělecké školy.

Těšíme se na vás!