Z hudebního oboru

Online koncert učitelů

Ke dni učitelů jsme pro vás připravili malý dárek, koncert si můžete přehrát: ZDE

Přejeme vám příjemný poslech!

Cimbálfest 2021

Dva žáci cimbálové třídy L. Tomaštíkové Viktor Souček a  Jindřich Múčka se účastnili  XIV. Mezinárodního festivalu cimbálu ve Valašském Meziříčí Cimbálfest 2021 a důstojně reprezentovali naši školu na festivalové soutěži.

Podívejte se na fotky z jejich pobytu na festivalu a poslechněte si galakoncert vítězů interpretační soutěže.

Přejeme vám příjemný poslech!

Mezinárodní hudební soutěž Srbsko

Na 12 Mezinárodní hudební soutěži Srbsko 2021 online v v oboru hra na klavír  získal Martin Bajer  1. cenu (99 bodů ze 100, absolutní vítěz), jeho pedagog Martin Fišl získal ocenění za přípravu soutěžícího, pedagogické schopnosti a metodiku práce. Oběma gratulujeme a přejeme hodně úspěchů do další společné práce!

Koncert naděje – ZUŠ OPEN pomáhá rodinám v krizi

V pondělí 21. 6. ve 20 hod odvysílá ČT Art Koncert naděje,  který vznikl ve spolupráci s Akademií MenArt nadace Magdaleny Kožené. V programu vystoupí naše absolventka Kateřina Škárová. Koncert se koná na podporu Azylového domu pro matky s dětmi Gloria a Poradny Magdala.

Koncert naděje je symbolickou tečkou a současně  vyvrcholením netradičního ročníku festivalu ZUŠ Open.

Účinkující žáci jsou laureáti celostátních soutěží MŠMT a stipendisté Akademie MenART.

MenArt 2021

V úterý  25. května ve 20 hod se konal koncert letošních absolventů Akademie MenArt v oboru klasické hudby na festivalu Pražské jaro. Na koncertu s názvem Salon ZUŠ naši školu reprezentoval mladý houslista Vintíř Langášek ze třídy p, učitele Dušana Kovaříka. Podívejte se na záznam jeho vystoupení

Martin Bajer

Martin Bajer (ped. Martin Fišl) se úspěšně účastnil online soutěže Grand Prize Virtuoso v Londýně. Podívejte se na krátkou reportáž České televize o něm a o soutěži.

Poděkování dárcům

Díky štědrosti dárců ve sbírce Piana do škol získá naše škola nové pianino Petrof.

Za naši školu děkuje mladý pianista Martin Bajer ze třídy Martina Fišla.

Jaro v ZUŠ

Jaro v podání akordeonového souboru ze třídy p. uč. Rapáče nebo zobcové flétny  Zity Sokolové si můžete poslechnout v naší audio/video galerii