Michal Kříž

Mgr. art. Michal Kříž

klarinet, saxofon

Základy hry na klarinet získal na výborné ZUŠce Jana Štursy v Novém Městě na Moravě ve třídě Václava Uhlíře a Ladislava Mika.

Absolvoval Konzervatoř Brno (ve třídě Mgr. Lubomíra Bartoně), brněnskou JAMU (ve třídě doc. Víta Spilky) a VŠMU v Bratislavě (ve třídě Mgr. art. Jozefa Luptáčika, ArtD.).

Mezi lety 2009-2022 byl členem orchestru Janáčkovy opery Národního divadla v Brně. Vedle hudby vážné se intenzivně věnuje také klezmeru, tedy tradiční židovské hudbě, v rámci řady projektů (HaChucpa, Klezmer Ensemble, Nišma-klezmer trio).

Na ZUŠ Vítězslavy Kaprálové Brno pedagogicky působí od roku 2016. Své žáky se snaží přesvědčit o kráse zvuku klarinetu a saxofonu. V současné době vykonává funkci statutárního zástupce ředitelky školy.