Miroslava Brázdová

Mgr. Miroslava Brázdová

výtvarná a multimediální tvorba

Výtvarnice – absolventka brněnské ŠUŘky a Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, pedagog a metodik výtvarného oboru ZUŠ s celostátní působností – členka výtvarné sekce Ústřední umělecké rady ZUŠ ČR.

Po řadu let externí pedagog Katedry výtvarné výchovy na PedF MU v Brně, kde v roce 2017 získala prestižní ocenění Pedagog roku.

Od roku 1997 spolupořadatelka a lektorka výtvarných dílen a workshopů tvořivého myšlení pro děti, dospělé i učitele výtvarné výchovy, autorka metodiky Výtvarná laboratoř.

Ve vlastní tvorbě se příležitostně věnuje kresbě, grafickému designu a videotvorbě, v rámci kurzů Týden Tvořivého Myšlení také režii výtvarně-pohybových performancí. Se svými žáky dosáhla několika významných ocenění v oblasti výtvarné a multimediální tvorby v celostátním i mezinárodním měřítku.