Petra Kopůncová

Bc. Petra Kopůncová

hudební teorie a praxe, violoncello

Základní hudební vzdělání získala na ZUŠ Veveří u p. uč. Věry Mikuláškové. Poté studovala na Konzervatoři Brno ve třídě prof. V. Horáka, kde v roce 2000 absolvovala Boccheriniho violoncellovým koncertem B dur. Následovalo studium na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity – obor barokní violoncello a provozovací teorie a praxe, které zakončila absolventským koncertem J. H. V. Voříška – Variace pro violoncello v roce 2006.

Na ZUŠ Vítězslavy Kaprálové vyučuje hru na violoncello a hudebně teoretické předměty.

Cílem hudební nauky je, aby žáci získali pozitivní vztah k hudbě a měli z ní radost. V hodinách se zaměřujeme na individuální rozvoj žáků a na schopnost týmové spolupráce a respektu k sobě samému a zvláště k pohledu na umění druhého. Pro výuku je používána interaktivní tabule, která děti plně zapojuje do výuky a přeměňuje každou jejich hodinu v atraktivní a naučnou hru.